Svet.SlajderСветСвет.Портал

ОН вџашени од пресудата за Навални и бара ослободување на уапсените

Канцеларијата за човекови права на ООН денеска изрази зачуденост од пресудата изречена на лидерот на руската опозиција Алексеј Навални и ги повика руските власти веднаш да ги ослободат ненасилните демонстранти, вклучително и околу 1.400 уапсени вчера.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close