Svet.SlajderСветСвет.Портал

ОН: Стотици илјади луѓе во Етиопија загрозени од глад

Шефот на Обединетите нации за хуманитарни прашања Марк Лукок предупреди дека етиопскиот регион Тиграј и северот на таа земја се загрозени од глад и дека постои ризик да умрат стотици илјади луѓе или повеќе.

Back to top button
Close
Close