Svet.SlajderСветСвет.Портал

ОН: Штетата поради израелската блокада на Појасот Газа изнесува 17 милијарди долари

Израелската блокада на Појасот Газа, што е предводен од Хамас, досега предизвика економска штета од 16,7 милијарди американски долари, ја продлабочи сиромаштијата и драстично ја зголеми невработеноста, се наведува во најновиот извештај на Обединетите нации во кој Тел Авив се повикува да  ја заврши блокадата на оваа палестинска територија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close