СветСвет.Портал

ОН: Самоволните апсења и тортури за време на судирите во Сирија се воени злосторства

Десетици илјади цивили во текот на 10-годишниот судир во Сирија се уапсени, малтретирани, сексуално злоставувани, многумина се исчезнати, што може да претставува воено злосторство и злосторство против човештвото, се наведува во денеска објавениот извештај на Истражната комисија на ОН.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close