Svet.SlajderСвет

ОН повикаа странските борци и платеници да се повлечат од Либија

Советот за безбедност на Обединетите нации и генералниот секретар на ООН, Антониот Гутереш, повикаа илјадници странски борци и платеници веднаш да ја напуштат Либија.

Back to top button
Close
Close