СветСвет.Портал

ОН потврдуваат во извештај за апсење на лидерот на Ал Каеда за Арапскиот полуостров

Лидерот на Ал Каеда на Арапскиот полуостров, Халид Батарфи, беше уапсен минатиот октомври во Јемен, се неведува во извештај на ОН објавен синоќа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close