СветСвет.Слајдер

ОН: Постои закана од натамошно забавување на напредокот на правата на жените

Пандемијата на коронавирус се заканува да го забави напредокот кон родовата еднаквост, процес што веќе се движи со темпо на полжав, соопштија денеска Обединетите нации.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close