Svet.SlajderСвет

ОН: Постои закана од натамошно забавување на напредокот на правата на жените

Пандемијата на коронавирус се заканува да го забави напредокот кон родовата еднаквост, процес што веќе се движи со темпо на полжав, соопштија денеска Обединетите нации.

Back to top button
Close
Close