Свет

ОН: Постои 40 процентна можност за намалување на температурата за 1,5 степени

Во најновиот извештај на ОН се наведува дека постои 40 проценти можност глобалните температури привремено да достигнат 1,5 степени Целзиусови над прединдустриските нивоа во следните пет години и дека таа шанса се зголемува.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close