Svet.SlajderСветСвет.Портал

ОН: Поради пандемијата во 2020 година намален бројот на бегалци за два милиона 

Во најновиот изештај на Обединети нации се наведува дека бројот на бегалци во светот во првата половина од 2020 година е намален за два милиона луѓе поради пандемијата со Ковид-19  и затворените меѓудржавни граници

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close