0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

ОН покренува истрага за кршење на човековите права на пелестинските територии

Француските медиуми јавуваат дека резолуцијата за истрагата е усвоена на вонредниот состанок на Советот за човекови права со 24 гласа „за“, девет „против“ и 14 „воздржани“ и тоа на барање на Пакистан, во името на Организацијата за исламска соработка и палестинските власти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close