0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

ОН: Пандемијата на коронавирусот ја зголеми употребата на дрога

Пандемијата на коронавирусот ја зголеми употребата на дрога и истовремено го поттикна нелегалното одгледување афион, со последици што веројатно ќе се чувствуваат „со години“, предупредија денеска Обединетите нации.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close