Svet.SlajderСветСвет.Портал

ОН: Над 8.500 деца биле користени како војници во 2020 година во светот

Во различни конфликти минатата година, 8.521 дете биле користени како војници, додека други 2.674 биле убиени и 5.748 ранети

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close