Svet.SlajderСвет

ОН: Над 155 милиони луѓе лани се соочиле со акутен глад

Најмалку 155 милиони луѓе во светот се соочиле со акутен глад во 2020 година, а на 133.000 итно им е потребна храна за да се избегне глад. Изгледите за 2021 година се исто толку мрачни или уште полоши. Ова се наведува во извештајот на 16 организации.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close