Svet.SlajderСветСвет.Портал

ОН: Можно е околу 300 мигранти да се удавиле крај бреговите на Јемен

Официјален претставник на Обединетите нации денеска изјави дека е можно околу 300 мигранти да се удавиле кога нивниот брод се превртел  во близина на  брегот на Јемен, што укажува на ризици од миграција од Рогот на Африка во богатите земји од Персискиот залив. 

Back to top button
Close
Close