Svet.SlajderСветСвет.Портал

ОН: Мерките против коронавирус во Северна Кореја ги влошија човековите права

Драстичните мерки што Северна Кореја ги презема за борба против коронавирусот ги влошија човековите права и економските тешкотии на граѓаните, вклучувајќи ги и извештаите за глад, изјави Томас Охеа Квинтана, специјален известувач на Обединетите нации за човекови права во Северна Кореја. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close