Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

ОН: Макрон ја поддржува идејата за „специјален пратеник за климатска безбедност“

Францускиот претседател Емануел Макрон ја поддржа германската идеја за назначување „специјален пратеник за климатска безбедност“ за време на видеоконференција на лидерите на Советот за безбедност на ООН, нагласувајќи дека „неуспехот на климатскиот фронт ќе ги поткопа напорите за спречување конфликти“, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close