СветСвет.Портал

ОН: Либискиот привремен премиер е избран со нудење мито

Легитимноста на новиот привремен премиер на Либија, Абдул Хамид Дбеибах, е доведена во прашање во истрага на ОН, според која тој наводно стекнал моќ откако неговите приврзаници понудиле мито од дури 200.000 американски долари за привлекување гласови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close