Svet.SlajderЕвропа

Џон Кери: Папата е морален авторитет во борбата против климатските промени

Папата Франциск е „убедлив морален авторитет“ во борбата против климатските промени, изјави американскиот специјален пратеник Џон Кери за Ватикан њуз по состанокот со понтифот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close