СветСвет.Портал

ОН: Итен прекин на насилството во Израел и палестинските територии

Канцеларијата на Високиот комесаријат на ОН за човекови права изрази загриженост во врска со ескалацијата на насилството во Израел и окупираните палестински територии и повика за прекин на огнот, осудувајќи ги провокациите, изјви портпаролот Руперт Колвил за време на брифингот во Женева.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close