Svet.SlajderСвет

ОН: Двете страни се согласија за траен договор за прекин на огнот во Либија

Обединетите нации денеска соопштија дека двете страни во либиските воени преговори постигнале историско достигнување за траен договор за прекин на огнот.

Back to top button
Close
Close