Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

ОН: Цените на храната во светот го достигнаа максималното ниво од 2014 година 

Цените на основните прехранбени производи во светот растеле осум месеци по ред заклучно со јануари 2021 година, достигајќи го максималното ниво споредено со јули 2014 година, соопшти Организацијата за храна и земјоделие на ОН (ФАО).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close