Svet.SlajderСветСвет.Портал

ОН: Бројот на присилно раселени лица во светот достигна историски максимум

И покрај пандемијата, бројот на луѓе кои бегаат од војни, прогонства и злоупотреби достигна рекордни 82,4 милиони, двојно повеќе од пред десет години, според податоците на ОН.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close