СветСвет.Портал

ОН: Бројот на гладни во централна Америка рапидно се зголемува

Бројот на гладни луѓе во Салвадор, Гватемала, Хондурас и Никарагва речиси четири пати повеќе се зголемил во изминатите две години, соопштија ОН во момент кога тие земји се борат против економската криза.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close