0_Македонија.ПорталДописници СветПолитика

ОМД бара од Нетфликс, Амазон, Линкдин да воведат македонски јазик на нивните платформи

Обединетата македонска дијаспора (ОМД), организација на македонските иселеници од САД, побара до некои американски технолошки компании како Нетфликс, Твитер, Амазон Прајм и Линкдин да го воведат и македонскиот јазик на нивните платформи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close