0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници СветПолитика

ОМД бара од Бајден нов американски фокус за економски развој на Балканот и Северна Македонија

Обединетатa македонска дијаспора (ОМД) упати честитки до Џозеф Бајден за стапувањето на должноста 46. претседател на САД и воедно и честита на Камала Харис, ќерка на имигранти од Јамајка и Индија, за нејзината историска улога во американската историја како прва жена потпретседател на САД, се вели во денешното соопштение на Организацијата. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close