0_Македонија.ПорталПолитика

Омбудсмант ќе добие поинаков лик, најави новиот народен правобранител, Насер Зибери

Една од главните заложби на новиот Народен правобранител, Насер Зибери е да институцијата што ќе ја води да добие поинаков лик. Ова изјава омбудсманот Зибери ја даде вечерва на емисијата Топ Тема на Телевизија Телма, каде и додаде дека уставно правната положба на Народниот правобранител е солидна.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close