Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Омаж за Данило Коцевски во рамки на „Денови на европско Скопје“

По повод Денот на ослободувањето на Скопје, Дирекцијата за култура и уметност на Скопје третпат годинава ќе ја реализира мултимедијалната манифестација „Денови на европско Скопје“ што ќе се одржи под покровителство на Град Скопје, а со поддршка од Канцеларијата на Европската Унија во земјава.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close