Kultura.SlajderКултураМКД

Омаж по повод 110 години од раѓањето на Димче Коцо

По повод 110 години од раѓањето на ликовниот автор Димче Коцо, на програмата на Националната галерија во јуни стапува на сцена Омажот за Коцо во Чифте амам. Оваа јубилејна изложба има за цел да потсети на неговиот богат и тематско и стилски разновиден опус, разоткривајќи го повторно пред стручната јавност, но и пред пошироката публика неговото обемно ликовно творештво.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close