Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Олимписки игри 2024 година: Ајфеловата кула ќе се поднови и ќе ја добие бојата која ја сакаше Густав Ајфел

Посетителите на Ајфеловата кула со оглед на Ковид-19 и рестрикциите беа заменети со бојаџиите, а блесоците на телефоните со стружење на металните стругалки, бидејќи на старост од скоро 132 години, Ајфеловата кула го доживува своето најголемо дотерување во својата историја во пресрет на Олимписките игри во 2024 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close