0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштество

Октомври е оптимален период за имунизација на 70 отсто од граѓаните, вели премиерот

Се чувствувам добро по примање на вакцината и уште еднаш апелирам до граѓаните да се вакцинираат бидејќи сите вакцини се безбедни и предизвикуваат имунизација. Според планот, октомври е оптимален месец за да се имунизираат 70 проценти од граѓаните, рече денеска премиерот Зоран Заев по своето обраќање во Тетово, во одговор на новинарско прашање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close