БизнисБизнис.Портал

ОКТА во вториот квартал од годинава со добивка пред оданочување од 151 милион денари

ОКТА ги објави финансиските резултати за вториот квартал од 2021 година, со остварена ЕБИТДА (добивка пред да се одбијат каматите, даноците, трошокот за амортизација и депресијација) од 196 милиони денари и добивка пред оданочување од 151 милион денари. За првата половина од 2021 година, ЕБИТДА достигна 394 милиони денари, со соодветна добивка пред оданочување од 301 милион денари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close