БизнисБизнис.ПорталЕкономијаОпштество

ОКТА донираше 3.000 серолошки тестови за Ковид-19 за Клиниката за инфективни болести

Компанијата ОКТА донацираше 3.000 серолошки тестови за Клиниката за инфективни болести во Скопје, како поддршка на борбата против коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close