Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Оксфорд: Нашата вакцина делува кај постари и помлади луѓе

Вакцината против коронавирусот на универзитетот Оксфорд и компанијата АстраЗенека дава резултати кај постари и помлади лица покажаа најновите истражувања објавени денеска.

Back to top button
Close
Close