0_Спорт.ПорталSport.SlajderТенис

Ѓоковиќ со писмо до организаторите побара исти услови за сите учесници на Австралија Опен

Најдобриот светски тенисер и бранител на титулата на Австралија Опен, Новак Ѓоковиќ побара од организаторите на првиот годинашен гренслем да обезбедат исти услови за сите учесници на турнирот, што треба да стартува на почетокот на идниот месец

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close