0_Спорт.ПорталТенис

Ѓоковиќ: Се надевам ќе успеам да освојам барем еден медал

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изрази надеж оти ќе успее да и донесе на својата земја барем еден бронзен медал од Игрите во Токио, откако денеска ги загуби двете полуфиналиња, во поединечна конкуренција и во мешани двојки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close