0_Спорт.ПорталSport.SlajderТенис

Ѓоковиќ повторно удри судија со топка (видео)

Париз, 5 октомври 2020 (МИА) – Светскиот рекет бр.1, Новак Ѓоковиќ повторно удри судија за време на неговиот натпревар.

Ова се случи за време на тековниот натпревар помеѓу Србинот и Карен Хачанов.

Обидувајќи се да стигне до тешка топка, Србинот ненамерно удри еден од страничните судии.

Секако, ситуацијата беше многу поразлична од онаа што доведе до негово контроверзно дисквалификување од УС Опен минатиот месец.

Таг
Back to top button
Close
Close