0_Спорт.ПорталТенис

Ѓоковиќ лесно ја мина првата олимписка пречка

Србинот Новак Ѓоковиќ со рутинска победа го почна настапот на олимпискиот тениски турнир, совладувајќи го во 1. коло Уго Делијен од Боливија со 6:2, 6:2.

Back to top button
Close
Close