0_Спорт.ПорталТенис

Ѓоковиќ ќе го искористи слободниот ден за санирање на повредата на рамото

Во моментов најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ уште од самиот почеток на Грен слемот УС Опен го мачи повреда на левото рамо. Во двете почетни кола Србинот се носеше со проблемот, а за мечот од третото коло одигран ноќеска рече дека болката била со силен интензитет.

Back to top button
Close
Close