0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономија

Околу седум илјади работодавачи не исплатиле плата во февруари чекајќи ја државната помош

Околу седум илјади работодавачи не исплатиле плата во февруари додека ја чекаат финансиската поддршка за исплата на плати како дел од петтиот антикризен пакет заглавен во Собранието. Тоа се 10,7 проценти од вкупно доставените 63.948 МПИ пресметки до Управата за јавни приходи.

Back to top button
Close
Close