СветСвет.Портал

Околу 46 милиони бегалци се исклучени од програмите за имунизација

Околу 46 милиони бегалци се исклучени од глобалните програми за вакцинирање против Ковид-19, вклучително и баратели на азил, бегалци, мигранти и раселени лица, се наведува во студија на Светската здравствена организација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close