Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Околу 300 малолетници се уапсени на протестите во Русија

Околу 300 малолетници се приведени вчера на протестите кои се одржаа низ Русија, изјави советничката на рускиот претседател за детски права, Ана Кузњецова.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close