КултураКултура.ПорталОпштество

Околу 15 илјади посетители на годинешниот Саем на книга

Саемот на книга по втор пат, поради пандемијата, се реализираше на отворен простор во комплексот на А1 Арена - СЦ Борис Трајковски. Издавачките куќи присутни на овогодинешниот саем на книга изразија задоволство од концепциската поставеност, континуитетот на саемот и безбедните услови за негово непречено одржување.

Back to top button
Close
Close