0_Web_Актуелно0_Спорт.ПорталФудбал

Околу 100 навивачи заразени со коронавирус следејќи натпревари на ЕУРО2020

Данските и финските власти соопштија за први позитивни случаи на коронавирус кај навивачи, кои следеле натпревари од групната фаза на ЕУРО2020 во Копенхаген и во Санкт Петерсбург.

Back to top button
Close
Close