Svet.SlajderЕвропа

Околу 10.000 противници на Пашињан скандираат пред Парламентот во Ереван

Околу 10.000 противници на ерменскиот премиер Никол Пашињан учествуваат на митинг во близина на Парламентот во Ереван.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close