Svet.SlajderБизнисСветСвет.Портал

Окоњо Ивеала: Работите во СТО ќе ги променам од темел, приоритет пандемијата

Членовите на Светската трговска организација (СТО) покажуваат зголемен прагматизам во врска со проширувањето на производството на вакцини против Ковид-19 со суспендирање на правата на интелектуална сопственост, рече лидерката на СТО, Нгози Окоњо Ивеала, пред новата рунда разговори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close