0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

ОИ во Токио и дефинитивно без светскиот првак на 100 метри Колман

Судот за спортска арбитража (CAS) со седиште во Лозана му ја намали денеска за шест месеци двегодишната суспензија на светскиот првак на 100 метри Кристијан Колман поради кршење на антидопинг правилникот, но и покрај тоа американскиот спринтер нема да може да настапи на претстојните Олимписки игри (ОИ) во Токио.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close