0_Спорт.ПорталОстанато

ОИ: Тројно славје на Јамајка на 100 метри, Томсон го собори олимпискиот рекорд

Јамајканката Елејн Томсон стана најбрзата жена во историјата на Олимписките игри, откако попладнево победи во трката на 100 метри со нов олимписки рекорд, пред сонародничките Шели-Ен Фрајзер-Прајс и Шерика Џексон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close