0_Спорт.ПорталОстанато

ОИ:Табела на освоени медали – Кина изби во водство со 19 златни одличја

Досега на Олимписките игри во Токио се поделени 133 од вкупно 339 комплети медали, а Кина од домаќинот Јапонија го презеде лидерското место според освоени златни одличја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close