0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт.Слајдер

ОИ: Реприза од Рио во машкото ракометно финале

Ракометниот турнир во машка конкуренција на Игрите во Токио ќе биде реприза од финалната пресметка од Олимпијадата пред пет години во Рио де Женеиро кога во борбата за златниот медал се сретнаа Данска и Франција

Back to top button
Close
Close