0_Спорт.ПорталРакометСпорт.Слајдер

ОИ: Ракометарите на Шведска го совладаа домаќинот, Шпанија подобра од Норвешка

Шведска ја совладаа денеска Јапонија со 28:26 во рамки на второто коло во групата Б на олимпискиот турнир во ракомет, нанесувајќи им го на домаќините вториот пораз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close